Осасуна нанесе сериозно поражение по амбициите на Бетис

Осасуна надделя с 3:2 над Бетис в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Двата тима изиграха доста атрактивен за феновете двубой с пет попадения. Срещата започна отлично за домакините, които поведоха с две попадения на Анте Будимир (6’, 11’), но малко след това Хуан Миранда върна надеждите на момчетата на Мануел Пелегрини. Йоан Монкайола (41’) възстанови преднината от две попадения за “червените”, а Гуидо Родригес оформи (70’) крайния резултат.

Футболистите на Ягоба Арасате откриха резултата още в шестата минута чрез Анте Будимир, който се възползва от добро подаване към себе си от страна на Енрике Барха. “Червените” удвоиха преднината си само няколко минути по-късно след нова отлична комбинация между Барха и Будимир, като този път крилото прати към централния нападател от другата страна на пеналта. Така домакините

Играчите на Бетис намалиха изоставането си веднага след изминаването на четвърт час, след като продължително тези на Осасуна не успяха да изчистят топката, а след няколко различни рикошета по време на атаката в крайна сметка Хуан Миранда се разписа, макар и с голяма доза късмет, за 2:1.

Домакините обаче възстановиха преднината си от два гола пет минути преди края на първата част, когато Абде проби отлично по левия фланг, центирането му бе лошо изчистено от бранител в зелено, а там топката бе посрещната от Йон Монкайола, който стреля и след рикошет в Миранда спря в мрежата на Руи Силва за 3:1. Бетис отново се върна в срещата двайсет минути преди края на редовното време, когато Гауидио Родригес вкара попадение след корнер.

Тази загуба бе пореден удар по амбициите на Бетис в борбата им за място в зона Шампионска лига, след като те допуснаха трето поражение в последните пет двубоя и заемат петото място с 48 точки. Осасуна пък е на осмото място с 41 пункта.

Снимки: Gettyimages