Циципас разби Шаповалов, Синер също е 1/4-финалист в Барселона

Поставеният под номер 2 в схемата Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите АТП 500 в Барселона. На централния корт, носещ името на Рафаел Надал, най-добрият гръцки тенисист се наложи с 6:3, 6:2 над канадеца Денис Шаповалов за малко под 80 минути игра.

Циципас стигна до успеха доста лесно, като бе подпомогнат от 12-те двойни грешки, които допусна съперникът му на сервис.

За място на полуфиналите той ще се изправи срещу австралиеца Алекс де Минор. Както е известно, днес Минор трябваше да играе с Григор Димитров, но най-добрият български тенисист се оттегли от турнира поради заболяване.

По-големи затруднения имаше четвъртият в схемата Яник Синер. Италианецът спечели с 6:1, 4:6, 6:3 срещу японеца Йошихито Нишиока.

Синер взе първия сет за 25 минути, но във втория играта бе много изравнена, а пробивите следваха и в двете посоки един след друг. Нишиока поведе с 3:1 гейма, но няколко минути по-късно японецът се оказа догонващ в резултата с пробив пасив при 3:4.

Въпреки това Нишиока показа воля за победа и обърна втория сет, като на свой ред спечели три поредни гейма.

В решителната трета част Нишиока отново показа колебания на сервис, които обаче този път бяха наказани от 21-годишния Синер, който затвори мача след 6:3. В следващия кръг той ще играе с победителя от мача между сънародника си Лоренцо Музети и британеца Камерън Нори.

Напред в турнира продължава и представителят на домакините Алехандро Давидович Фокина. Испанецът спечели с 6:4, 7:5 срещу Емил Руусувуори от Финландия и на четвъртфиналите ще срещне друг испанец - някой измежду Карлос Алкарас и Роберто Баутиста-Агут, които играят по-късно днес.

Наградният фонд на турнира в Барселона е малко над 2,8 милиона евро.