Ямбол изненада ЦСКА в София

Ямбол се наложи със 75:71 (18:23, 17:24, 23:13, 17:11) над ЦСКА като гост в мач от 31-вия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е осми за ямболии, които имат и 20 загуби от началото на сезона, "армейците" са с баланс 19-9.

В състава на домакините не попадна опитният гард Брандън Йънг, който се оплаква от болки в крака и изгледа срещата от пейката.

Ясно е каква е контузията на Брандън Йънг

Иначе срещата в София започна добре за баскетболистите на Росен Барчовски, които се справяха добре и без основния си плеймейкър и след 10 минути игра се оттеглиха с преднина от 5 точки, която до почивката увеличиха на 12. След паузата обаче последва спад в играта на домакините, от който гостите се възползваха по най-добрия начин и намалиха пасива си до 2 точки преди заключителната четвърт, в която тотално доминираха на паркета.

Трей Сампсън вкара 24 точки за Ямбол, 18 наниза Иван Лилов, а 17 добави Павел Маринов.

За ЦСКА най-добър беше Зейн Ноулс с 15 точки, а с 11 се отчете Дамян Минков.

Снимки: Владимир Иванов