Шаповалов и Синер продължават към третия кръг в Барселона

Поставеният под №14 Денис Шаповалов преодоля с 6:4, 6:3 Йозеф Ковалик от Словакия във втория кръг на турнира от категорията АТР500 в Барселона. Шаповалов реализира по един пробив и в двата сета и в следващия етап ще очаква победителя от мача между гърка Стефанос Циципас и аржентинеца Педро Качин.

В друг мач от втория кръг японецът Йошихито Нишиока елиминира белгиеца Давид Гофен с 6:1, 7:5. Нишиока, който е номер 16 в схемата, спечели лесно първия сет, но изоставаше с 0:4 гейма във втория, преди да осъществи обрат и да спечели и него със 7:5, за да запише първата си победа от средата на февруари месец насам.

За място на четвъртфиналите Нишиока ще играе с Яник Синер. Италианецът имаше малки трудности във втория сет на мача си с аржентинеца Диего Шварцман, но го спечели с 6:2, 6:4 за час и 40 минути. Синер реализира три пробива в първия сет и четири във втория, но също така допусна да загуби общо четири пъти подаването си, което не бе чак толкова неочаквано срещу Шварцман, който през миналата година игра на полуфинал в Барселона.

Сегашното ранно отпадане обаче коства драматично пропадане в ранглистата за аржентинеца, който през тази седмица е номер 48, но от следващата ще бъде извън топ 70.