Алекс де Минор ще бъде следващият съперник на Григор Димитров

Австралиецът Алекс де Минор ще бъде съперник на Григор Димитров в третия кръг на турнира на клей от сериите АТП 500 в Барселона.

В първия си мач в надпреварата поставеният под номер 8 Де Минор се справи без никакви проблеми с руснака Александър Шевченко с 6:0, 6:1 за 65 минути игра.

Де Минор показа много добра игра и имаше превъзходство във всички елементи. Той спечели първите 10 гейма в мача и не остави никакви шансове на Шевченко, който е на 98-мо място в ранглистата на света.

По-рано днес Димитров също показа убедителна игра и спечели с 6:3, 6:1 над еквадореца Емилио Гомес.

Григор Димитров помете първия си съперник в Барселона

До момента българинът и австралиецът са играли четири пъти помежду си, като резултатът е 2:2 победи. Последният им мач бе през февруари тази година в Ротердам, като победата бе за Димитров в три сета.