Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Хебър и Нефтохимик започват битката за титлата на 25 април в Бургас

След като бяха изиграни всички двубои от полуфиналната фаза в efbet Супер Волей, станаха ясни двамата финалисти, които ще се борят за трофея.

Отборите на Хебър (Пазарджик) и Нефтохимик 2010 (Бургас) ще се борят за най-ценното отличие за пореден път - четвърти (от 2019 г. насам). В първия финал помежду им бургазлии печелят серията с 3:0 победи, в следващите два (2020/2021 и 2021/2022) пазарджиклии триумфират със същия резултат в сблъсъците.

Последно двата тима се срещнаха през февруари - в мач от 15-и кръг на първенството, когато състезателите на Атанас Петров се наложиха с 3:1 гейма.

Нефтохимик на финал в НВЛ след изключителен обрат срещу ЦСКА в полуфинал №5

Преди това воденият от Камило Плачи тим надигра с 3:0 гейма вицешампионите в полуфинал за Купата на България. А през ноември записаха успех и в шампионата - с 3:1 гейма.

Хебър на четвърти пореден финал след трети успех над Левски

По пътя си към финала Нефтохимик отстрани трудно ЦСКА с 3:2 победи в полуфиналната серия - три от мачовете завършиха с резултат 3:2 (един за "червените" и два за вицешампионите), два с 3:1 гейма (по един за двата тима).

Иван Станев: Мнозина казваха в началото на сезона, че ще завършим на 7-8 място, но ние ще играем финал

Пътят на шампионите бе по-лек - 3:0 победи над Левски София, две от които с 3:0 гейма. Единствено вторият двубой приключи 3:2 гейма.

Атанас Петров: Имаше много драма, до самия край! Ще видим какво ще можем да дадем срещу Хебър

Финалната серия започва на 25 април (вторник) в зала "Младост". Следват срещи на 26 (отново в Бургас), 29, 30 април (в Пазарджик) и 2 май (евентуална пета такава - отново в Бургас). Играе се до три победи от пет мача.

Снимки: Startphoto