Пламен Андреев опазва вратата си суха 13 поредни полувремена

Стражът на Левски Пламен Андреев увеличи на 6 поредните си мачове в efbet Лига, в които записва суха мрежа. За последно гол му вкара преотстъпеният от ЦСКА - София на Пирин Мартин Смоленски при 1:1 в Благоевград на 19 февруари. Попадението падна в 45-ата минута.

Оттогава насетне младият Андреев заключи вратата си в продължение на 585 минути - 9 часа и 45 игрови минути, или цели 13 последователни полувремена, като същевременно в този период се изправи и срещу двата големи фаворита за титлата - Лудогорец и ЦСКА - София

Сухата мрежа бе 17-а за 18-годишния вратар в елита този сезон. Той е бил под рамката в 23 двубоя. Втори по този показател е Густаво Бусато. Бразилецът в 15 двубоя не е позволявал топката да пресече голлинията му.