Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 4:2

“Сините” първи през сезона пропускат 3 дузпи

Дузпите продължават да са ахилесовата пета на Левски през сезона. “Сините” станаха първият тим през настоящата кампания в елита, чиито футболисти са изпуснали 3 наказателни удара. От бялата точка бившият национал Ивелин Попов не реализира във втори шампионатен двубой. Първият му пропуск бе на 12 ноември 2022 година при домакинската загуба с 1:2 от Славия. Това се случи в 55-ата минута, след като самият той бе открил резултата, а ударът му бе отразен от вратаря Светослав Вуцов. Впоследствие тимът от “Герена” допусна пълен обрат.

Следващият пропуск от 11-те метра бе на Андриан Краев на 11 март тази година. В 5-ата минута от началото на домакинството срещу Ботев (Враца) при резултат 0:0 халфът прати топката в аут. Този пропуск обаче не се оказа решаващ, защото “сините” биха с 2:0.

Попето жегна ЦСКА - София и добави: Аз съм главният виновник да не ги бием

Дузпата срещу ЦСКА - София бе седмата в полза на тима от “Герена” от началото на първенството - повече, отколкото са свирени за всеки от останалите отбори в елита. С по шест наказателни удара в своя полза са ЦСКА и ЦСКА 1948. Левски обаче продължава да е единственият, срещу който съдиите не са посочили бялата точка.