Реал Мадрид изглежда сигурен полуфиналист, но Челси вече стресира “белите” в подобна ситуация

Носителят на трофея Реал Мадрид гостува на Челси в реванш от четвъртфиналите в Шампионската лига. Футболистите на Карло Анчелоти имат добра преднина от 2:0 и са фаворити за продължаване напред. Преди седмица те бяха с класа на съперника си и се наложиха след попадения на Карим Бензема (21’) и Марко Асенсио (74’).

Поне на хартия Челси е аутсайдер и заради неубедителната си форма, след като има четири загуби в последните си пет срещи във всички турнири. Засега до промяна в играта не води и назначението на Франк Лампард за мениджър. На другия полюс са испанците - четири победи в изминалите пет двубоя.

И все пак Челси не е за отписване, защото само преди година по същото време отборът беше на крачка от сензационен обрат в общия резултат. Тогава двата тима пак бяха съперници на този етап от ШЛ, а Реал беше спечелил първия мач на “Стамфорд Бридж” с 3:1. В ответната среща на “Бернабеу” “сините” дръпнаха с 3:0, което щеше да ги класира за полуфиналите. Все пак първенецът на Ла Лига успя да върне едно попадение и да прати мача в продължения, където домакините реализираха още веднъж и продължиха напред към спечелването на трофея.

Сега Лампард няма да може да разчита на Бен Чилуел, който получи червен картон в първата среща. Заради травма от същия сблъсък пък аут е и Калиду Кулибали. Новото попълнение в отбрана Беноа Бадиашил няма картотека за ШЛ. Кай Хавертц пък е под въпрос заради болки в коляното.

Анчелоти няма такива проблеми, като единственият отсъстващ е Ферлан Менди, но отборът отдавна свикна да играе без него. Тони Кроос, Винисиус Жуниор, Едуардо Камавинга и Лука Модрич получиха почивка в последния мач, като първите двама дори не бяха в групата, а французинът и хърватинът записаха само по няколко минути.

Победителят от тази двойка ще играе на полуфиналите с Манчестър Сити или Байерн (Мюнхен). В този дуел английският отбор има преднина от 3:0.