Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Фрайбург обърна Вердер като гост, Илия Груев влезе през втората част

Фрайбург победи като гост Вердер (Бремен) с 2:1 след обрат. Всички голове паднаха през втората част, като за "бременските музиканти" се разписа Максимилиан Филип (46'), но гостите обърнаха с попадения на Роланд Шалай (67') и Лукас Хьолер (71'). Българският национал Илия Груев се появи в игра за Вердер петнадесетина минути преди края на редовното време.

Първото полувреме не предложи кой знае какви чисти възможности за двата отбора. В 22-рата минута Йенс Стаге от домакините стреля от обещаваща позиция с глава, но бе много неточен.

Втората част на мача бе далеч по-интересна. Тя започна с попадение за Вердер. След добра контраатака Леонардо Битенкурт се измъкна от защитата на Фрайбург и подаде на Максимилиан Филип, който с лекота реализира за 1:0.

Гостите обаче осъществиха пълен обрат само за четири минути. В 67-ата минута Лукас Хьолер спечели въздушен двубой и изведе с глава Роланд Шалай, а унгарецът изравни с хубав удар от въздуха с десния крак. Четири минути по-късно самият Хьолер се разписа. Този път Шалай влезе в ролята на асистент, след като центрира към нападателя на Фрайбург и той се разписа с глава за пълния обрат в мача.

До края на срещата Вердер опита да изравни, но не успя да го направи. Така тимът на Илия Груев продължава лошата си серия в първенството, като вече е с шест поредни мача без победа и се намира в средата на таблицата. С победата си пък Фрайбург се приближи до топ 4, непосредствено след Унион (Берлин).

Снимки: Gettyimages