Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Барселона забуксува и записа трети пореден мач без отбелязан гол

Барселона не успя да победи Хетафе като гост и двата тима завършиха 0:0 в среща от 29-тия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците имаха някои добри възможности, като удариха и две последователни греди през първото полувреме, но като цяло не изиграха добър мач. Това бе второ поредно нулево равенство в първенството за тях, като преднината им пред Реал Мадрид се намали на 11 точки. Това бе и трета поредна среща за Барселона във всички турнири, в която тимът не успя да се разпише, след като преди двете нулеви ремита за шампионата отборът загуби тежко с 0:4 от Кралския клуб в турнира за Купата на Испания . Хетафе пък със сигурност ще е доволен от спечелената точка, която ще е важна в борбата му за оцеляване, като отборът има едва едно поражение в последните си шест мача .

Наставникът на домакините Кике Санчес Флорес нямаше да може да използва контузените Хайме Мата и Мауро Арамбари. Мадридчани излязоха в схема 5-3-2, като Борха Майорал и Енес Юнал в предни позиции тормозеха защитата на каталунците.

Барселона пък сякаш все още не можеше да се отърси от тежкото домакинско поражение с 0:4 от Реал Мадрид за Купата на краля, Наставникът на Барселона Чави имаше немалко кадрови проблеми, като контузии продължаваха да лекуват Усман Дембеле, Педри, Андреас Кристенсен и Френки де Йонг.

Треньорът на каталунците бе предприел две промени в състава си в сравнение с нулевото реми с Жирона в понеделник. В игра за Барсе се появиха Жорди Алба и Франк Кесие, а на пейката седнаха Ерик Гарсия и Ансу Фати. По този начин пред Тер Стеген играеха Сержи Роберто отдясно, Кунде и Араухо в средата на отбраната, както и Жорди Алба като ляв бек. В средата на терена действаха  Серхио Бускетс, Гави и Франк Кесие. Тримата в атака бяха Рафиня, Левандовски и Aлехандро Балде, който в този мач беше в по-предни позиции.

Срещата започна нервно, като още в първите минути Гави изпусна нервите си и получи жълт картон. В 5-ата минута дойде и първото опасно положение в мача и то беше за домакините. Борха Майорал центрира добре отдясно и Мунир Ел Хадади стреля опасно с глава, но топката мина встрани от вратата на тер Щеген. В 18-ата минута пък Сержи Роберто се контузи и бе принудително заменен от Ерик Гарсия. В 25-тата минута след корнер Енес Юнал стреля опасно с глава, но не беше точен.

В следващата атака Барселона имаше чудесен шанс да открие резултата. След силно изпълнение на аут от Тер Стеген Левандовски находчиво пропусна топката и Рафиня бе изведен срещу вратаря на Хетафе Давид Сория, след което стреля, но уцели страничния стълб на вратата на домакините. При добавката Алехандо Балде отправи удар, но имаше нещастието да намери отново гредата и така каталунците не успяха да поведат. Последваха минути, в които не се случи нищо интересно. В края на първата част гостите се активизираха, като първо опасен удар на Араухо бе блокиран, а след това Левандовски стреля с глава, но Сория се намеси добре. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Втората част започна отново с преимущество на каталунците, които обаче се затрудняваха да създават ситуации пред Сория. В 57-ата минута Жорди Алба центрира чудесно към Левандовски, но полякът не успя да насочи с глава топката във вратата. Логично Чави предприе смени, като пусна в игра Ансу Фати и Феран Торес, но и те не дадоха особен резултат. Каталунците опитаха далечни удари, като в 75-ата минута Рафиня тества отдалеч стража на домакините Давид Сория, но той отново бе на висота.

Последваха и далечни шутове на Гави и Балде, но те също бяха далеч от целта. Увлечени в атаки обаче каталунците едва не получиха гол. В 88-ата минута Хетафе направи страхотна контраатака, Араухо не се намеси добре и топката попадна в Борха Майорал, който стреля опасно, но ударът му мина в близост до вратата на Барселона. До края на срещата гостите така и не съумяха да направят нещо смислено пред вратата на отличния Сория и мачът приключи при нулево реми.

ХЕТАФЕ (5-3-2): Сория; Суарес, Джене, Дуарте, Омар Алдерете, Иглесиас; Максимович, Мила, Ел Хадади; Майорал, Юнал

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Тер Стеген; Сержи Роберто, Кунде, Араухо, Жорди Алба; Бускетс, Гави, Кесие; Рафиня, Левандовски, Балде

Снимки: Gettyimages