Янаки Милев ще играе за титлата в Анталия

Янаки Милев се класира за финала на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът, който празнува 19-ия си рожден ден днес, надигра втория поставен швейцарец Дамиен Венгер със 7:6(3), 7:6(4) в мач, продължил два часа и 24 минути.

В първия сет Милев поведе с 3:1 гейма, допусна обрат до 3:5, но успя да стигне до тайбрек и да го спечели. Във втората част българския тенисист бе догонваш в резултата, изравни за 6:6 и в тайбрека отново бе по-убедителен.

С успеха Милев си осигури 8 точки за световната ранглиста и 1272 долара.

Негов съперник в битката за титлата ще бъде представителят на Швеция и номер 1 в схемата в Анталия Драгош Николае Мадараш.

Това е трети финал за Янаки Милев през тази година от турнири за мъже на ITF. На 12 март той спечели първа титла в кариерата си от сериите „Фючърс“ на ITF, ставайки шампион на друг турнир в турския курорт.