Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Нефтохимик обърна ЦСКА в София, утре ще се играе полуфинал №4

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) върна интригата в полуфиналната серия с ЦСКА в efbet Супер Волей.

Воденият от Атанас Петров тим, който спечели редовния сезон, се наложи над "червените" с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) в третата среща между двата тима, изиграна в зала "Христо Ботев" в столицата пред 400 зрители.

Така утре (16 април) ще бъде изигран четвърти мач между двата тима, от 18:00 часа.

ЦСКА води в полуфиналната серия с 2-1  победи.

ЦСКА на практика бе без треньор, след като Александър Попов бе наказан, а Ивайло Стефанов не е записан официално като помощник треньор.

Отборът на "червените" на практика бе воден от Александър Симеонов, който бе капитан на тима от играещите на полето.

Ивайло Стефанов бе на треньорската скамейка, а Александър Попов изгледа мача от трибуните.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Попов бе на трибуните, сред баскетболистите на ЦСКА, защото бе наказан да не води този двубой. Играещият помощник треньор Ивайло Стефанов бе на пейката на "червените".

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 3:1 в началото на двубоя. "Червените" изравниха при 5:5. Вицешампионите от Бургас отново поведоха със 7:5 след атака на Матей Михайлович. Тодор Костов атакува в центъра и ЦСКА поведе с 10:9. Ас на Владимир Станков - 11:9. Димитър Димитров завърши с мощна така едно много дълго разиграване за 13:11. Бургазлии изравниха резултата при 15:15. Двоен "червен" блок и "червените" отново поведоха с 16:16. Аксел Трухчев атакува по правата от зона 2 за ново равенство - 16:16. Тодор Костов докосна мрежата, а вицешампионите поведоха с 18:16. Ивайло Стефанов взе прекъсване за ЦСКА. Матей Михайлович се справи с блокадата за 19:17. Много мощна атака на Димитър Димитров от зона 2 върна равенството при 19:19. Начален удар на Симеон Александров накара волейболистите на Нефтохимик да сгрешат и "червените" поведоха с 20:19. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Блокаут на Александър Симеонов - 21:19. Атанас Петров взе и второто си прекъсване в първата част. Двоен удар на Иван Станев - 22:19. Ас на Симеон Александров - 23:19. Технична атака на Димитър Димитров изведе "червените" до геймбол при 24:20. Матей Михайлович атакува в аут и ЦСКА спечели първата част с 25:20.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:3 в началото на втората част. Ас на Александър Симеонов и равенство - 6:6. Мрежа на Аксел Трухчев и 7:6. Аксел Трухчев би начален удар в аут - 8:7 за ЦСКА. Симеон Александров атакува по правата от зона 2 за 10:9. Блокаут на Аксел Трухчев изведе бургазлии напред с 13:12. Блок срещу атака на Матей Михалович и 14:13 за ЦСКА. Единична блокада на Димитър Димитров спря атака на Калоян Балабанов - 17:15. Тодор Димитров замени Калоян Балабанов и веднага завърши атака от зона 4 за 16:17. Мощна атака на Матей Михайлович по диагонала от зона 2 - 17:17. Блокаут на Матей Михайлович и ново равенство при 18:18. Блокаут на Димитър Димитров изведе ЦСКА напред - 19:18. Александър Симеонов атакува в аут и Нефтохимик поведе с 20:19. Ивайло Стефанов взе прекъсване за ЦСКА. Душан Лопар атакува мощно в центъра за 22:20. Аксел Трухчев завърши дълго разиграване с атака по блока от зона 4 - 23:20. Последва второ прекъсване за "червените" в гейма. Първият съдия Ивайло Иванов даде жълт картон на наставника на Нефтохимик Атанас Петров за невъздържано поведение. Аксел Трухчев атакува по правата от зона 4 и геймбол за бургазлии - 24:21. Аксел Трухчев атакува безкомпромисно по диагонала от зона 2 и Нефтохимик спечели втората част с 25:22.

Третата част започна равностойно. Равенството се запази до 4:4. Бургазлии поведоха с 6:4. При следващото разиграване Аксел Трухчев спаси една невъзможна топка за защита, като се качи и на трибуните, но Тодор Костов реализира атрактивно в центъра за 5:6. Петър Бъчваров замени Душан Лопар. Ас на Симеон Александров и равенство при 7:7. Вицешампионите поведоха с 9:7, след като Тодор Костов атакува в аут. Ас на Петър Бъчваров - 11:8. Димитър Димитров би сервис в аут, а Нефтохимик поведе с 12:9. Иван Михал спря с блокада атака на Тодор Димитров - 11:12. Калоян Балабанов замени Тодор Димитров в състава на бургазлии. Троен блок спря атака на Симеон Александров - 14:11. Делчо Раев замени Владимир Станков на поста разпределител в състава на "червените". Димитър Димитров атакува в аут и 16:12 за вицешампионите. Матей Михайлович атакува мощно по правата от зона 2 за 17:13. Блокаут на Аксел Трухчев и 18:14. Нефтохимик поведе с 5 точки след мощна атака на Матей Михайлович - 19:14. Ново прекъсване за ЦСКА. Красимир Георгиев атакува в центъра за 22:18. При 18:23 Методи Ананиев замени Симеон Александров в състава на домакините. Бургазлии стигнаха до геймбол при 24:19. Матей Михайлович атакува мощно по единична блокада от зона 2 и Нефтохимик спечели третата част с 25:20.

Атака на Калоян Балабанов от зона 4 изведе вицешампионите от Нефтохимик напред с 4:1 в началото на 4-ия гейм. Последваха 4 поредни точки за "червените" и 5:4 за ЦСКА. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Грешка на Димитър Димитров в атака и бургазлии поведоха с 9:7. Димитър Димитров атакува успешно и възстанови равенството при 9:9. ЦСКА успя да поведе при 10:9. Атанас Петров взе прекъсване за гостите. Иван Станев вдигна топката с една ръка към зона 4, а там Калоян Балабанов изравни резултата при 11:11. Александър Симеонов игра умно блокаут за ново равенство при 13:13. Грешка в атака на Димитър Димитров и 17:14 за Нефтохимик. Аксел Трухчев игра много технично в атака за 18:14. Ивайло Стефанов взе прекъсване за ЦСКА. Димитър Димитров атакува в аут - 14:19. Аксел Трухчев бе безапелационен в атака 20:15. Нова грешка на Димитър Димитров в атака - 15:21. Матей Михайлович атакува успешно за 23:19. Блокаут на Симеон Александров намали разликата на 3 точки при 20:23. Ас на Симеон Александров - 21:23. Матей Михайлович изведе бургазлии до мачбол при 24:21. Матей Михайлович прегази блокадата на "Червените" и Нефтохимик спечели 4-ата част с 25:22 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за Нефтохимик стана Аксел Трухчев с 23 точки (1 ас, 61% ефективност в атака, 41% перфектно и 68% позитивно посрещане - +10).

Словенският диагонал Матей Михайлович добави 18 точки (41% ефективност в атака - +9).

Димитър Димитров не изигра най-силния си двубой, но стана най-резултатен за ЦСКА с 18 точки (1 ас, 2 блока, 35% ефективност в атака - +2).

Симеон Александров добави 12 точки (4 аса, 1 блок, 37% ефективност в атака, 18% перфектно и 44% позитивно посрещане - +1).

Александър Симеонов (43% ефективност в атака, 36% перфектно и 71% позитивно посрещане - +6) и Тодор Костов (1 блок, 75% ефективност в атака - +8) добавиха по 10 точки.