Денислава Глушкова донесе преднина на България срещу Турция на “Били Джийн Кинг къп"

Женският национален тим на България поведе с 1:0 победи на Турция в мача за петото място на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис „Били Джийн Кинг къп". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия. Денислава Глушкова победи Берфу Ченгиз с 6:3, 6:4 за 97 минути игра. Глушкова поведе с 3:0 в първия сет, допусна изравняване, но взе следващите три гейма. Във втората част българката изостана с 0:2, но обърна до 4:2 и стигна до успеха.

Във втория мач на сингъл Изабелла Шиникова ще играе срещу Чаала Бююкакчай.

В груповата фаза на надпреварата България постигна три победи и две загуби и завърши на трето място. Националките се наложиха над Дания и Швеция с по 2:1 и над Хърватия с 3:0 и отстъпиха пред Сърбия и Дания с по 1:2 победи.

България е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева.

Капитан на тима е Дора Рангелова, а треньор - Михаил Атанасов, кондиционен треньор - Кирил Симеонов и физиотерапевт - Милен Илиев.