Милчо Ангелов се разписа при победа с 9:0

Българският нападател Милчо Ангелов отбеляза поредния си гол в румънската Лига 2. Той се разписа за разгромната победа с 9:0 над аутсайдера Униреа (Констанца) с 9:0 и вече има 12 попадения през сезона, като изостава само от голмайстора на Стяуа (Букурещ) Богдан Чиприлиу, който има 13 точни изстреля от началото на сезона.

Срещу най-слабия отбор в дивизията домакините нямаха никакви проблеми и до почивката забиха 4 безответни гола. Два от тях бяха дело на Адриан Кика-Роша, който през второто полувреме оформи хеттрика си. Ангелов направи резултата 4:0 в 45-ата минута, а в 73-ата беше заменен от Зоран Митров.

Милчо Ангелов е най-ефективният футболист в румънската втора лига

Брашов е в серия от три победи в плейофната фаза и е лидер в класирането в група "Б" с актив от 37 точки. На второ място е Конкордия (Кяжна) с 32, а Виторул (Търгу Жиу) е трети с 32. В следващия кръг отборът на Милчо Ангелов ще гостува на Рипенсия (Тимишоара).