Милчо Ангелов не спира да бележи в Румъния

Милчо Ангелов вкара гол за победата на СР Брашов с 3:1 над Виторул (Търгу Жиу) в среща от група "В" на плейаута в румънската Лига 2. Българският нападател откри резултата от дузпа в 45-ата минута и вече има 9 гола през сезона, включително 5 в последните три мача на тима си.

Ангелов изравни за 1:1, след като Клаудиу Драгу бе дал преднина на гостите в 24-ата минута. През второто полувреме два гола за три минути на резервата Адриан Кика-Роша осигуриха успеха на Брашов, който е втори в класирането с 31 точки. Начело с 32 пункта е Конкордия.

В Суперлигата Антони Иванов и неговият Ботошани надвиха с 1:0 Киндия и заемат трето място в групата на борещите се за оставане в елита. Българският халф се появи като резерва в 61-ата минута на мястото на Едуард Флореску, а единственото попадение отбеляза Себастиан Майлат в 90-ата минута. В добавеното време Иванов получи жълт картон.

В първата шестица се изигра мачът между ФКСБ и Университатя (Крайова). Домакините имаха за цел да се изравнят с водачите в класирането Фарул (Констанца) и ЧФР Клуж, но равенството 1:1 ги остави на трето място. Йован Маркович откри в полза на гостите в 32-ата минута, а в 66-ата Малком Еджума изравни. Малко преди края гол на Университатя беше отменен заради засада.

Днес Фарул посреща Сепси на Радослав Димитров, а ЧФР ще посрещне рапид (Букурещ).

Снимки: gsp.ro