Рилски спортист разби Ямбол

Рилски спортист победи с 94:69 (33:22, 23:17, 17:17, 21:13) Ямбол като гост в мач от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 24-и за тима от Самоков, който има и 4 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-20.

Срещата започна силно за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които след 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 11 точки, който до почивката увеличиха на 17. След паузата домакините успяха да играят на нивото, което предложиха гостите от Самоков и двата отбора нанизаха по равен брой точки (17). В заключителната четвърт играчите на Александър Алексиев не успяха да задържат темпото си, а съперникът им взе своето в зала "Диана".

Димажио Уигинс беше най-резултатен за Рилски спортист с 25 точки, 20 вкара Чавдар Костов.

За Ямбол Георги Герганов се разписа с 16 точки, 15 добави Декуан Морис.