“Контра”: Могат ли Арсенал и Манчестър Сити да загубят точки този уикенд?

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити продължават битката за титлата в Англия с нови интересни мачове. Лидерът гостува на Уест Хам в неделя, а “гражданите” приемат Лестър ден по-рано. Възможно ли е някой от тях да допусне грешка и да не прибави три точки към сметката си? Това беше акцентът в поредното издание на “Контра” - дискусионното предаване на Sportal TV и Sportal.bg за европейски футбол. Гост този път беше журналистът Петьо Борисов.

Заедно с водещия Даниел Любомиров и Радослав Стойков той направи анализ на състоянието на двата съперника за златото и даде своите прогнози.

Арсенал е с 6 точки и мач повече от Сити, но сега го очаква градско дерби. Предимството на “топчиите” е, че те са по-свежи, защото вече не играят в Европа, а в четвъртък вечер “чуковете” бяха ангажирани с гостуване в Белгия на Гент (1:1) в първи двубой от четвъртфиналите в Лигата на конференциите.

Манчестър Сити имаше ангажимент в евротурнирите, като се представи отлично в него - 3:0 срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Това обаче като че ли само надъхва още повече състезателите на Джосеп Гуардиола, а Лестър изглежда лесен за преодоляване противник. “Лисиците” обаче се борят за мястото си в елита, а и преди дни смениха мениджъра си, което може да доведе до промяна.

Добри оценки за мача си в ШЛ заслужи и Милан, който надви Наполи с 1:0. И докато мислят за реванша в Неапол, шампионите трябва да гостуват на Болоня в търсене на точки в битката за място в топ 4. Дали треньорът на “росонерите” Стефано Пиоли отново ще прибегне до много на брой ротации в състава си, както беше срещу Емполи преди седмица?

За финал в предаването остана сблъсъкът между първия и втория във Франция: Пари Сен Жермен срещу Ланс. При столичани е много бурно, а моментът е ключов, защото нов загуба ще постави под въпрос триумфа им с титлата.