Очаквайте от 17:00 часа финала за купата на БФС U18 между отборите на Септември (София) и ЦСКА - София

Лия Каратанчева даде преднина на България срещу Хърватия на "Били Джийн Кинг къп"

Женският национален тим на България поведе с 1:0 победи срещу Хърватия във втория си двубой от първа група на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис "Били Джийн Кинг къп". Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

В първия сингъл дебютантката Лия Каратанчева направи обрат и надделя над номер 211 в световната ранглиста Петра Марчинко с 4:6, 6:3, 6:3 за 1:48 часа.

Българката загуби първата част, но във втория сет след 2:2 взе четири от следващите пет гейма и изравни резултата. В третия сет Каратанчева преодоля пасив от 1:3, направи серия от пет поредни гейма и стигна до крайния успех.

Във втория мач една срещу друга излизат Гергана Топалова срещу Тара Вурт, а на двойки за националния тим са заявени Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска.

В първия си двубой вчера България загуби от Сърбия с 1:2.

Националният отбор е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева. Капитан е Дора Рангелова.