Победа и кошмарна контузия за Академик в сблъсъка с Рилецо

Академик Пловдив победи с 87:83 (22:9, 20:20, 20:30, 25:24) Рилски спортист като домакин в мач от 29-ия кръг на Националната баскетболна лига. Това е четвърто поражение за лидера в класирането от Самоков, който има и 23 победи в сметката си, а пловдивчани са с баланс 10-16.

Кошмарна контузия получи баскетболистът на Академик Пловдив Николай Николов, който е със съмнения за счупена китка.

Иначе срещата в зала “Сила” започна ударно за баскетболистите на Йордан Янков, които за 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 13 точки. Във втората част гостите успяха да стоят равностойно на съперника, като двата отбора вкараха по равен брой точки (20:20). След паузата играчите на Людмил Хаджисотиров се върнаха в играта, стопявайки пасива си до 3 точки преди заключителната четвърт. Въпреки завързаната игра в последните минути, все пак домакините се поздравиха с победа.

Васил Бачев беше най-резултатен за Академик Пловдив с 25 точки, 19 вкара Евгени Хаджирусев, а с 11 се разписа Тайлър Криймър.

За Рилски спортист Чавдар Костов наниза 18 точки, а Димаджио Уигинс добави 15 точки.

Снимки: Startphoto