(АРХИВ) "Контра": Успех ли е равенството на Арсенал на "Анфийлд"

Понеделнишкият епизод на “Контра” е посветен на най-интересните мачове на големите отбори през уикенда.

Журналистите на Sportal.bg Радослав Стойков, Красимир Гълъбов и Даниел Любомиров се фокусираха върху дербито на “Анфийлд” между Ливърпул и Арсенал.

Мърсисайдци изоставаха в резултата с 0:2 и успяха да стигнат до равенството в 87-мата минута, но пропуснаха куп положения и дори имат основания да съжаляват, че не спечелиха мача. “Артилеристите” пък бяха надиграни от 40-ата минута нататък и следва да са доволни от точката на “Анфийлд”, но пък така изпуснаха предимството си пред Манчестър Сити.

“Гражданите” вече имат равни шансове за титлата, защото ако спечелят всичките си мачове до края, ще станат шампиони. Битката със сигурност ще бъде до последния кръг, но Гуардиола и компания имат ангажименти в Шампионска лига и ФА къп, а Арсенал - не.

Манчестър Юнайтед и Тотнъм постигнаха важни победи за постигането на техните цели, макар “шпорите” да имаха сериозен късмет и съдийска помощ срещу Брайтън. Челси пък не спира да разочарова феновете си и не се вижда как ще се противопостави на Реал Мадрид в Шампионска лига.

В Испания “кралете” не се представят на най-високо ниво и вече дори не е сигурен за второто място. Естествено, всички амбиции са насочени към дуела с Челси и финала за Купата на краля с Осасуна.

Италианските грандове влизат в противоречиви настроения за предстоящите четвъртфинали в ШЛ. Интер отново не можа да спечели мач, въпреки че отправи над 20 удара към вратата на съперника си и направи куп пропуски от всякакви положения. Ще могат ли “нерадзурите” да се противопоставят на Бенфика?

Наполи измъкна успех на гости на Лече и спести сили за битката с Милан, докато “росонерите” не изпълниха целта си срещу Емполи, но също съхраниха някои от основните си фигури. Могат ли обаче да повторят разгрома от дербито в Серия “А”?