Нант не се даде на Монако

Четири дни, след като се класира за финала в Купата на Франция, Нант показа характер и навакса пасив от два гола в домакинството си на Монако. Срещата завърши 2:2 и "канарчетата" заемат 14-о място в подреждането, но са в серия от 7 срещи без победа в Лига 1. Монако пък не съумя да запише трети последвотелен успех и да се доближи на точка от третия в таблицата Марсилия

Преди почивката "монегаските" доминираха и взеха добра преднина с попадения на Аксел Дисаси и Елиот Матазо, но през второто полувреме Мостафа Мохамед и Людовик Блас отбелязаха за Нант, а в края гол на Мостафа Мохамед беше отменен заради засада и домакините се разминаха с пълния обрат.

Монако излезе напред в 21-ата минута, когато Кайо Енрике центрира от корнер, а Дисаси беше оставен напълно непокрит и с мощен шут под гредата разстреля Албан Лафон. Девет минути по-късно още един корнер, изпълнен от Енрике, доведе до паника сред защитата на Нант. Лафон не успя да хване топката, а Матазо я отклони с глава и тя премина голлинията.

Интригата се върна след статично положение и пред вратата на Монако. Това стана в 65-ата минута, а точен за домакините беше Мостафа Мохамед. Египтянинът се разписа за седми път през сезона. В 78-ата минута резервата Куентин Мерлан намери по превъзходен начин на далечната греда Блас и нападателят не сбърка - 2:2.