Монако победи Страсбург в голов спектакъл

Монако победи с 4:3 Страсбург в среща от 29-ия кръг на Лига 1. Двубоят на "Луи II" се превърна в истинско зрелище, като зрителите видяха седем гола, едно отменено попадение, обрат, както и червен картон.

В 19-ата минута Вандерсон даде преднина на монегаските, но до почивката Страсбург направи пълен обрат с попадения на Лебо Мотиба и автогол на Гийермо Марипан. Между двата гола на гостите, които паднаха в 32-рата и 41-вата минути, още един техен бе отменен заради засада. Монако обаче осъществи нов обрат в началото на второто полувреме в рамките на 12 минути. В 54-тата Елис бен Сегир изравни, а четири минути след това Едан Диоп се разписа за 3:2. В 66-ата минута Юсуф Фофана вкара за 4:2 и изглеждаше, че е подсигурил победата за Монако, но домакините трябваше да треперят до самия край, тъй като в 78-мата минута голмайсторът Фофана получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души. В добавеното време на срещата Страсбург вкара трети гол чрез Хабиб Диало, но гостите нямаха време за изравняване.

В класирането Монако е на четвърто място с 57 точки, докато Страсбург е на 16-а позиция с 26 пункта.

Снимки: Imago