Монако прекъсна негативната серия с победа като гост над Аячо

Монако се наложи с 2:0 като гост срещу Аячо в двубой от 28-ия кръг от Лига 1 с голове на Висам Бен Йедер (27’) и Крипан Диата (84’). С успеха си Монако прекъсна негативната си серия от три поредни мача в първенството без победа и се приближи до Ланс и Марсилия, като остава на 4-о място. Аячо пък продължи да се срива и записа трета поредна загуба в Лига 1, като тимът продължава да е в зоната на изпадащите.

“Монегаските” откриха резултата в 27-ата минута, когато Кайо Енрике центрира от пряк свободен удар на главата на Гийермо Марипан, който стреля с глава, вратарят на Аячо Бенжамин Лероа успя да избие, но Висам Бен Йедер бе най-съобразителен при добавката.

Сенегалецът Крипан Диата оформи крайното 2:0 шест минути преди края на редовното време на мача, след като получи добро извеждащо подаване от Мохамед Камара. Сирил Баяла от домакините пък получи директен червен картон за груб фал срещу Кайо Енрике в 53-тата минута.

Снимки: Imago