Хофенхайм измъкна ценна победа в Бремен

Хофенхайм записа изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Вердер. Тимът на Пелегрино Матерацо вкара два гола в рамките на две минути в началото на второто полувреме и след това успя да удържи преднината си, въпреки че се стигна до драматични моменти в края. Резервата Амос Пийпер върна домакините в мача в 76-ата минута. В добавеното време на двубоя Вердер удари греда, а след това видя как съдията отменя дузпа след разглеждане с ВАР.

Българският национал Илия Груев остана на резервната скамейка и не се появи в игра за Вердер. Неговият тим остана на 11-та позиция в класирането. Вторият пореден успех за Хофе в Бундеслигата го отдалечи на 3 точки от зоната на изпадащите.

Миналата седмица Хофенхайм сложи край на серия от 14 поредни мача без победа и това промени настроението в отбора. Те можеха да поведат рано, но капитанът на домакините Марко Фрийдъл се намеси решително и предотврати това да се случи. Надеждите на Вердер бяха свързани с германския национал Никлас Фюлкруг, но неговият партньор в атака Марвин Дукш създаваше повече проблеми на защитата на съперника. Вратарят Оливер Бауман направи страхотно спасяване след негов удар, а Фюлкруг също пропусна една възможност.

Малко след почивката Андрей Крамарич откри резултата. Той се възползва от центриране на Анхилиньо и изведе гостите напред. Почти веднага след подновявавето на играта домакините загубиха топката в центъра, което бе последвано от контраатака на Хофе, която завърши с удар с глава на Баумгартнер и втори гол във вратата на Вердер.

Влезлият като резерва Пийпер върна надеждите на “бременските музиканти” и домакините се хвърлиха напред в търсене на изравняване. В добавеното време Максимилиан Филип удари греда. Малко по-късно съдията отсъди дузпа за игра с ръка, но след това промени решението си, тъй като бе отсъдена засада.

Снимки: Imago