Борусия (Мьонхенгладбах) спря негативната си серия с победа над Волфсбург

Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 2:0 Волфсбург в мач от 27-мия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините отбелязаха Натан Н’Гуму (34’) и Маркюс Тюрам (63’).

Мачът започна с гол за Волфсбург в 10-ата минута, когато Омар Мармуш бе изведен сам срещу Йонас Омлин и вкара, но след консултация с ВАР главният съдия Тимо Герах отмени попадението заради засада. В 25-ата минута опасен удар на Килиан Фишер от Волфсбург мина в близост до вратата на Борусия.

Девет минути по-късно домакините откриха резултата. Всичко започна от грешка на  стража на Волфсбург Коен Кастеелс, който изнесе лошо топката, Борусия предприе бърза контраатака, като Натан Н’Гуму получи добър пас от Маркюс Тюрам, нагласи топката на левия си крак и с плътен удар намери мрежата за 1:0, като това беше първият му гол за тима.

В самото начало на втората част Волфсбург пропусна 100% положение. Матиас Сванберг получи добра от Якуб Камински и остана сам срещу Йонас Омлин, но стражът на Борусия (М) успя да избие в корнер. В 63-тата минута домакините удвоиха резултата. Натан Н’Гуму центрира добре, Аласан Плеа свали топката за Маркюс Тюрам, който с лекота чукна топката с глава за 2:0. Волфсбург опита да реагира, но така и не успя да се върне в мача.

Така с победата си Борусия (М) спря негативната си серия от пет поредни мача без победа, като отборът продължава да е твърдо в средата на таблицата. Волфсбург пък записа първа загуба в последните си шест мача, като “вълците” са с едно място над днешния си съперник, като има четири точки повече от Гладбах.

Снимки: Imago