Милър-Макинтайър и Газиантеп с тежка загуба от Фенербахче

Отборът на Газиантеп, където играе американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър, загуба от Фенербахче с 50:100 (12:33, 12:20, 12:23, 14:24) като гост в Истанбул в мач от 24-ия кръг на първенството на Турция по баскетбол.

Българският национал Милър-Макинтайър се отчете с 8 точки, 2 борби и 3 асистенции за 23 минути на терена.

За Газиантеп, който е предпоследен, 15-и във временното класиране поражението бе пето поредно и общо 17-о, докато Фенербахче заема втората позиция с актив 20-4.

Домакините напълно контролираха двубоя, като още на почивката водеха с близо 30 точи – 53:24.

Най-резултатен за успеха на Фенербахче бе Шехмус Хазер с 21 точки, 4 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг на турското баскетболно първенство за Газиантеп предстои двубой с Галатасарай.