Марица отнесе ЦСКА във финал №2 и спечели рекордна 9-а поредна титла

Отборът на Марица (Пловдив) спечели титлата в женската "Демакс" лига за рекорден 9-и пореден път.

Воденият от Борислав Крачанов тим буквално отнесе като гост ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13) във втория мач от финала, игран този следобед в зала "Васил Симов" в столицата и спечели серията с 2-0 победи, а с това и титлата.

Новите-стари шампионки не оставиха съмнение в превъзходството си, спечелиха с лекота за малко повече от час игра и взеха титлата без загубен гейм и в двата финални мача.

Двубоят започна чудесно за шампионките, които дръпнаха с три точки 8:5, ЦСКА изравни при 8:8, но маричанки дръпнаха с две точки при 16:14. До края на гейма момичетата на Борислав Крачанов дадоха едва четири точки на своя опонент, а след успешна страхотна блокада на Мария Кривошийска геймът беше взет след 25:18.

Във втория гейм Марица дръпна с две точки при 8:6, но ЦСКА обърна резултата и поведе с 11:9. Стигна се до ново равенство при 11:11. Маричанки успяха да дръпнат при с три точки при 17:14. Шампионките без проблем спечелиха гейма след ас на Ива Дудова за 25:17.

Ударно беше началото на третата част за пловдивчанки, които поведоха с 5:1, стигна се до 16:10. Марица стана шампион след сервис в аут от волейболистка на ЦСКА – 25:13 и 9-та поредна титла за маричанки.

Двубоят беше изключително емоционален за капитанката на маричанки Ивелина Монова, която изигра последния си мач като волейболистка на Марица.

Така трофеите на клуба вече станаха общо 18 – 9 титли от шампионата, 8 Купи на страната и една Супрекупа.

Снимки: Startphoto