Страхотен гол и обрат отбелязаха 120-ата годишнина на Верона срещу Сасуоло

Верона спечели изключително драматична победа с 2:1 в домакинството си на Сасуоло в деня на отбелязването на 120 години от създаването на клуба. Гостите успяха да поведат чрез Абду Харуи (34’), но тимът от града на Ромео и Жулиета стигна до триумфа с късни попадения на Федерико Чечерини (84’) и Адолфо Гаич (90’).

Двата отбора не предложиха някакви особено интересни ситуации на феновете по трибуните в началните минути на двубоя.

Сасуоло излезе напред в резултата пет минути след изтичането на половин час игра, когато Доманико Берарди проби отлично и влезе в наказателното поле, след което центрира, а там Абду Харуи само подложи главата си, за да прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините от Верона обаче стигнаха до равенството в 84-ата минута, когато Федерико Чечерини се възползва от добро центриране в пеналта и с отлично изпълнение с глава успя да вкара за 1:1. Домакините стигнаха до победата с брилянтно попадение дълбоко в добавеното време, когато стражът на Сасуоло Андреа Консили получи от бранител, но вместо да изчисти силно напред, той опита да комбинира и всъщност подари топката в краката на Адолфо Гаич, който пък с брилянтен изстрел го прехвърли и донесе победата за своя тим с първото си попадение за тима.

С тази победа Верона продължава да мечтае за спасението, макар че с 22 точки те продължават да са в опасната зона, но и на цели четири от Специя, които са 17-и. Сасуоло пък е твърдо в средата на подреждането със своите 37 точки.

Снимки: Gettyimages