Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 4:0

Вердер на Груев не се предаде в критичен момент и докопа ценна точка

Майнц 05 и Вердер (Бремен) направиха драматично 2:2 в среща от Бундеслигата, след като до 85-ата минута нямаше нито един гол. Домакините повеждаха на два пъти, но тимът на Илия Груев изравняваше секунди след това. Българският национал се появи като резерва за гостите в 63-тата минута и завърши срещата с жълт картон.

Този “хикс” не променя по никакъв начин ситуацията и за двата отбора в класирането, като “05” се борят за участие в евротурнирите, а бременчани се стремят да стоят далеч от зоната на изпадащите и засега го правят успешно.

Дълго време Майнц натискаше, но голове не падаха. Така дойде 85-ата, когато Людовик Айорк вкара за 1:0.

Веднага след изпълнението на центъра обаче Вердер изравни чрез Йенс Стаге.

Дойде добавеното време, като в третата минута от него Нелсон Вайбер заби второ попадение за домакините и всичко вече изглеждаше решено, защото бяха останали само секунди от 4-минутното продължение.

Те обаче се оказаха достатъчни за Груев и неговите съотборници, които организираха безгрешна акция, минала и през българина, завършена точно от голмайстора Никлас Фюлкруг за крайното 2:2.

Така Вердер избегна четвърта загуба в последните пет кръга.

Снимки: Imago