Борусия (Дортмунд) се справи с Унион и продължава преследването на Байерн

Борусия (Дортмунд) постигна трудно, но важна победа над основния си конкурент за второто място Унион (Берлин) с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за играчите на Един Терзич бяха дело на Донийл Мален (28’) и Юсуфа Мукоко (79’), а точен за берлинчани бе Кевин Беренс. Двата тима изиграха сравнително равностоен мач, но по-голямата класа на домакините, които все пак успяха да вземат важните три точки.

Гостите от столицата започнаха по-добре двубоя и в първите минути успяваха да задържат по-голяма част от случващото се на терена в половината на Борусия. Играчите на Един Терзич пък изглеждаха нервни и не успяваха да се справят най-вече с активната игра на Шерардо Бекер.

Домакините все пак се окопитиха някъде след десетата минута и постепенно започнаха да налагат своето темпо на игра и да се настаняват в по-предни позиции. В 22-ата минута те имаха претенции за дузпа, след като Джуд Белингам бе съборен на границата на наказателното поле, но след като вече бе отиграл топката и съдията не реагира.

Само пет минути след това домакините излязоха напред чрез Донийл Мален, който първо бе в основата с отлична игра на десния фланг, след което топката премина през Белингам и Рафаел Гереро отляво, за да бъде центрирана успоредно в пеналта, където отново нидерландецът бе на точното място и се разписа за 1:0.

Играчите на Борусия Дортмунд бяха много близо до удвоявана на преднината си само няколко минути преди края на първата част, когато отново топката бе пратена отляво към Рафаел Гереро, той поднесе ново отлично центриране, но удаърт отблизо на Себастиан Алер бе отразен от завърналия се в титулярния състав на гостите Фредерик Рьонов.

Втората част започна на по-бавни обороти от двата тима и реални голови положения липсваха. Именно на този фон Унион (Берлин) стигна до изравняването веднага след изтичането на час игра, когато Никлас Зюле много лесно позволи на Кевин Беренс да го надскочи за една висока топка в наказателното поле, отклони към Шералдо Бекер, който на свой ред върна интуитивно към Беренс, а той с прецизен удар сломи съпротивата на Грегор Кобел отбеляза за 1:1.

Играчите на Един Терзич опитаха да вдигнат оборотите и да задържат топката около наказателното поле на своите гости. Отново берлинчани стигнаха до ново опасно положение двайсетина минути преди изтичането на редовното време, когато отново Шералдо Бекер показа отлична скорост, но бранинтел в жълто успя да му избие топката.

Домакините все пак стигнаха до нова преднина в 80-ата минута, когато появилият се от скамейката Марко Ройс получи пред наказателното поле, успя отлично да задържи топката и след това да пусне пред себе си, а набралият скорост Юсуфа Мукоко догони кълбото в наказателното поле и преодолявайки Рьонов се разписа за 2:1. В последните минути футболистите на Борусия още на няколко пъти осъществиха много опасни бързи атаки и можеха да стигнат до трето попадение, но липсваше качество в завършващите отигравания, което ги лиши от нов гол.

С тази победа Борусия се утвърди на второто място в подреждането на Бундеслигата с 56 точки, но и продължава да преследва водача Байерн, който е само на 2 точки. Унион (Берлин) пък запази треото си място след този сблъсък и има преднина от 4 пункта пред Фрайбург, който пък от своя страна загуби именно от баварците по същото време.

Снимки: Gettyimages