Бивш хърватски национал застана начело на Динамо (Загреб)

Един от най-трофейните играчи в историята на Динамо (Загреб) - Игор Бишчан беше назначен за старши треньор на клуба, съобщиха на официалната страница хърватските шампиони.

Бишчан заменя ветерана Анте Чачич, който беше уволнен след отпадането на полуфинал за Купата на страната от непретенциозния тим на Шибеник, заемащ предпоследното място в Първа лига. Срещата започна прекрасно за гранда от Загреб, след като Йосип Дърмич откри резултата още в 45-ата секунда. След това обаче Икер Посо изравни в 72-ата минута. И когато всички чакаха продълженията, ветеранът Дуей Чоп – прибрал се в родината си да играе за Шибеник, вкара за 2:1 в 90-ата минута.

Игор Бишчан е юноша на Динамо, по-късно капитан на първия отбор, един от най-успешните футболисти в историята на клуба. До момента той беше селекционер на младежкия национален отбор (до 21 години) на Хърватия. Сега обаче напуска поста си във федерацията и отива в Динамо, където ще има и напълно нов щаб от помощници. Ръководството му е предложило да се освободи от щаба на Чачич и той се е съгласил.

Премиерната му среща като наставник на Динамо е тази събота срещу Локомотива (Загреб). Шампионите водят със 7 точки пред историческия си съперник Хайдук (Сплит) след 27 изиграни кръга, но в последните пет мача имат една победа, две равенства и две загуби. Играл като полузащитник и защитник, Бишчан има в кариерата си 248 мача и 18 гола на професионално ниво, а също така 15 срещи и 1 гол за националния тим на Хърватия.