Пегула се справи с Бегу, Бадоса се класира за четвъртфиналите в Чарлстън

Водачката в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Чарлстън (САЩ) от сериите WТА 500 с награден фонд 780 637 долара.

Американката загуби 10 поредни гейма и изоставаше с 0:4 във финалния сет преди да направи обрат срещу румънката Ирина-Камелия Бегу и да спечели със 7:5, 4:6, 6:4 за два часа и половината на корта.

Американката поведе с 4:0 във втория сет, след което загуби шест поредни гейма и Бегу изравни. В третата част Пегула отстъпваше с 0:4, но взе следващите шест гейма за обрата.

"Това беше доста луд мач. Това, което ми минаваше през ума е: "Не мога да повярвам, че загубих шест поредни гейма, седем поредни, осем, девет, десет", каза водачката в схемата.

Пегула ще играе в следващия кръг срещу 12-ата поставена Паула Бадоса (Испания), която елиминира рускинята Диана Шнайдер с 6:3, 6:1.

Поставената под номер 4 и защитаваща титлата си Белинда Бенчич (Швейцария) също продължава на четвъртфиналите в първия турнир на клей за сезона. Тя победи представителката на домакините Шелби Роджърс с 4:6, 7:5, 6:2.

Шампионката от 2019 година Медисън Кийс (САЩ) победи осмата в схемата Магда Линете (Полша) с 6:2, 3:6, 6:1.

Номер 2 Онс Жабюр (Тунис) спечели срещу Каролин Долхайд (САЩ) с 6:3, 7:5. Следващата й съперничка ще бъде рускинята Анна Калинска, която постигна успех над номер 6 Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 7:6(5).

Две рускини се класираха за четвъртфиналите. Третата в схемата Даря Касаткина надделя над Бернарда Пера (САЩ) с 6:3, 7:6(3), а номер 7 Екатерина Александрова елиминира Юлия Грабхер (Австрия) с 6:4, 6:2.