ЦСКА стигна до решаващ мач №3 срещу Дея спорт след нова драма

Отборът на ЦСКА успя да стигне до решаващ трети мач в 1/4-финалния плейоф срещу Дея спорт (Бургас). Момчетата на Александър Попов направиха страхотен обрат и се наложиха над бургазлии с 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10) във втората среща от серията между двата тима, играна тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

Така "червените" изравниха резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Третият решаващ мач помежду им ще бъде в събота (8 април) от 18,00 часа в зала "Младост" в Бургас. Победителят от този 1/4-финален плейоф ще се класира за полуфиналите, където вече го очаква шампиона в редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) отстранил Пирин (Разлог) след 2-0 победи в своя 1/4-финал.

Нефтохимик обърна Пирин в Разлог и е на полуфинал в НВЛ

Отборът на Дея спорт игра без капитанът си и основен разпределител Георги Братоев заради натрупани червени картони. На негово място като титуляр започна младежкият национал Борислав Николов.

В началото на първия гейм ЦСКА бързо поведе с 3:0 след силна атака на Димитър Димитров последвана от контра през центъра и блокада на Иван Михал. Играта продължи точка за точка до 7:4, след което последва ас на Симеон Александров за 8:4. Разликата нарасна до 12:7 след нов блок на Михал, което накара треньорът на Дея спорт Франческо Кадеду да вземе тайм-аут. Бургазлии реагираха и намалиха до 13:11 след атака на Валентин Братоев, контра блок-аут от втора линия на Николай Учиков и грешка в атака на Симеон Александров от домакините, което пък принуди Сашо Попов да вземе прекъсване за "червените". Въпреки това, последваха две отлични контри на Учиков и Стефан Чавдаров и 13:13. Дея спорт дори дръпна с 16:14 след два поредни силни аса на Чавдаров и втори тайм-аут за Сашо Попов. Независимо от това, разликата стана 18:14 след нови две успешни атаки на Вальо Братоев. Преднината на бургаският тим стана 22:17 след единична блокада на Николай Учиков, след което играчите на Франческо Кадеду спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:21 след технична атака и ас на Учиков.

И втората част започна по-добре за ЦСКА, които дръпнаха с 4:1 след нова атака на Димитър Димитров и аут на Тодор Вълчев и Николай Учиков от гостите. Разликата леко нарасна до 7:3 след нова блокада на Иван Михал. Дея спорт успя да намали до 9:7 след две поредни блокади срещу Димитров, но "червените" реагираха с блок на разпределителя Делчо Раев, заменил в края на първия гейм Владимир Станков, и контра на Симеон Александров за 11:7. Играта между двата тима продължи напълно равностойно и точка за точка до 16:12, след което бургазлии намалиха до 16:14 след нова атака на Николай Учиков и мощна контра на Тодор Вълчев. Последваха силна атака през центъра на Иван Михал и контра от втора линия на Димитър Димитров и 18:14. Резултатът стана 20:15 след поредна силна атака на Димитров и прекъсване за Франческо Кадеду. Дея спорт успя да намали до 21:18 при сервис на Тодор Вълчев, включително и ас. Все пак, ЦСКА спечели гейма с 25:22 след нова силна атака на Димитър Димитров и изравни за 1:1.

Дея спорт поведе на старта на третия гейм с 4:2, но ЦСКА изравни веднага за 4:4 след ас на Симеон Александров. Бургазлии отново дръпнаха с 6:4 след успешна атака на Николай Учиков и ас на Тодор Вълчев. Разликата нарасна до 9:5 след контра блок-аут на Учиков и страхотна блокада на Стефано Патриарка, което накара Сашо Попов да вземе тайм-аут за ЦСКА. Двата тима отново продължиха равностойно до 14:10, след което "червените" намалиха изоставането си до 14:12 след поредна атака на Димитър Димитров и блокада на Иван Михал. Постепенно домакините успяха да изравнят при 17:17 след силна атака и страхотна блокада на Симеон Александров. Дея спорт отново излезе напред в резултата при 20:18 след атака на влезлия като резерва Самуил Вълчинов и контра от втора линия на Николай Учиков. Играта за пореден път продължи точка за точка, като бургазлии стигнаха до геймбол при 24:22 след силна атака на Учиков. В крайна сметка Дея спорт спечели гейма с минималното 25:23 след блок-аут на Тодор Вълчев.

Четвъртата част стартира с две поредни блокади на Тодор Костов и 2:0 за ЦСКА. Атака на Николай Учиков и блок на Стефан Чавдаров и 2:2. "Червените" отново дръпнаха със 7:4 след успешна атака на Александър Симеонов, аут на Валентин Братоев от гостите и ас на Тодор Костов. Разликата стана 10:6 след грешка на Учиков в атака. Преднината на армейците стана 12:7 след силна контра блок-аут от втора линия на Димитър Димитров. Дея спорт отговори с две отлични атаки на Учиков и 12:9. ЦСКА си върна преднината и дори я увеличи до 16:11 след аут на Тодор Вълчев и контра на Александър Симеонов. Предимството на "червените" нарасна до 20:13 след нови две контри от втора линия на Димитър Димитров. Дея спорт успя да стопи изоставането си до 24:21 при сервис на Стефан Чавдаров, но все пак ЦСКА спечели гейма с 25:21 след сервис в аут на Чавдаров, с което вкара срещата в решаващ тайбрек.

Решителният пети гейм стартира с 3:0 за ЦСКА след атака от втора линия на Симеон Александров, грешка на Валентин Братоев и блокада на Тодор Костов. Въпреки тайм-аута за Франческо Кадеду и Дея спорт, последваха атака на Димитър Димитров и грешка на Братоев и 5:0. Бургазлии реагираха с две силни атаки на Николай Учиков и блокада на Стефано Патриарка - 5:3 и прекъсване за Сашо Попов и "червените". Нов мощен ас на Стефан Чавдаров и 5:4. ЦСКА си върна част от преднината при 8:5 след успешна атака на Симеон Александров и страхотна единична блокада на Димитър Димитров. След размяната на игралните полета последваха атака в аут на Патриарка и нов блок на Димитров и 10:5. Дея спорт отново намали до 11:8, но въпреки усилията на бургазлии, ЦСКА спечели тайбрека с 15:10 след бърза атака през центъра на Тодор Костов, а с това и мача с 3:2. Така "червените" изравниха плейофната серия на 1-1 победи и стигнаха до решаващ трети мач.

Над всички за ЦСКА отново бе диагоналът Димитър Димитров със страхотните 32 точки (2 блока и 46% успеваемост в атака - +16) за победата и закономерно бе избран за MVP на мача. Александър Симеонов, Иван Михал (7 блока!) и Симеон Александров (2 блока, 1 ас) добавиха по 12 точки за успеха.

От друга страна Николай Учиков заби 28 точки (2 блока, 1 ас и 47% успеваемост в атака - +13) за Дея спорт. Валентин Братоев добави още 21 точки (1 блок, 1 ас, 66% успеваемост в атака и 70% позитивно посрещане - +14), но и това не помогна за победа.

ЦСКА - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:2 (21:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:10)

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров 32, Александър Симеонов 12, Симеон Александров 12, Тодор Костов 10, Иван Михал 12 - Добромир Иванов-либеро (Делчо Раев 2, Ивайло Стефанов, Валентин Пейчев-либеро)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

ДЕЯ СПОРТ: Борислав Николов, Николай Учиков 28, Валентин Братоев 21, Тодор Вълчев 12, Стефано Патриарка 5, Стефан Чавдаров 14 - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 2, Димитър Василев, Димитър Дулчев 1, Денис Чавдаров)

Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto