Бруно и Нгапет изведоха Модена до Купата на CEV слез "златен" гейм срещу КНАК

Италианският град Валза Груп (Модена) спечели по изключително драматичен начин Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

До успеха на възпитаниците на Андреа Джани се стигна, след като Модена успя да спечели втората финална среща в турнира като гост на белгийския КНАК Рьозеларе с 3:0 (27:25, 25:22, 25:22), а след това Бруно Резенде, Ървин Нгапет и съотборниците им спечелиха и “златния гейм” с 15:9.

В първите две части за КНК изключително силно игра аржентинския диагонал Пабло Кукарцев, който завърши в атака 11 от 17 вдигнати към него топки (11/17, 65% ефективност в атака), но гостите от Модена успяваха да спечелят геймовете в края след отлична игра на Адис Лагумджия и Ървин Нгапет.

В третата част белгийските волейболисти се държаха в мача благодарение на блоковете и асовете, но имаха сериозни проблеми при завършването на атаките си.

Тази игра на двата отбора се запази и в “златния гейм”. В нея волейболистите на КНАК реализираха едва 3 от 15 атаки (20%). Домакините не се справиха и на посрещане, а Пабло Кукарцев не успя да се справи с блокадата на италианците и реализира едва 2 от 8 вдигнати към него топки.

Страхотен мач изигра роденият в Босна и Херцеговина национал на Турция Адис Лагумджия, който заби 25 точки (3, аса, 1 блок, 58% ефективност в атака - +21).

Ървин Нгапет добави още 13 точки (1 блок, 44% ефективност в атака, 56% перфектно и 61% позитивно посрещане - +4).

Томазо Риналди също записа 13 точки 13 точки (2 аса, 3 блока, 53% ефективност в атака, 54% перфектно и 68% позитивно посрещане - +9).

Пабло Кукарцев бе най-резултатен за КНАК с 21 точки 13 точки (3 блока, 47% ефективност в атака - +4).

Модена за четвърти път печели Купата на CEV.

Първата бе завоювана през 2008 година.

По пътя към трофея възпитаниците на Андреа Джани се справи последователно с финландския ВаЛеПа (3:0, 3:1), турския Аркас (3:0, 3:0), германския Лунебург (2:3, 3:1), словенския АХ Любляна (3:1, 3:0), полския СКРА (3:1, 3:2) и белгийския КНАК (0:3, 3:0).

На 10 април Модена приема у дома в “Пала Панини” отбора на Пиаченца в 5-ата решаваща среща от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата на Италия.