Каспер Рууд дебютира с победа на турнира по тенис в Ещорил

Водачът в схемата Каспер Рууд (Норвегия) дебютира с победа на турнира по тенис на червени кортове от сериите АТП 250 в Ещорил (Португалия) с награден фонд 562 815 евро.

Рууд победи представителя на домакините Жоао Соуза с 4:6, 6:2, 6:2 за 2:15 часа и се класира за четвъртфиналите.

"Щастлив съм, че спечелих днес. Нещата не изглеждаха добре след първия сет, но успях да се активизирам и да играя все по-добре и мисля, че това е позитивен знак за следващия мач", каза норвежецът, който за първи път играе в Ещорил.

За Рууд това беше победа номер 100 на клей в турнирите на АТП, а той е спечелил осем от деветте си титли именно на тази настилка. Миналата година той игра и финал на "Ролан Гарос".

Норвежецът достига до четвъртфинал за първи път от септември миналата година. Следващият му съперник ще бъде защитаващият титлата си и пети поставен Себастиан Баес от Аржентина, който елиминира сънародника си Педро Качин с 6:4, 7:6(2) за 2:11 часа.

Марко Чекинато победи Фабио Фонини с 4:6, 6;3, 6:3 в изцяло италиански сблъсък. Третият поставен Алехандро Давидович Фокина (Испания) надделя над Люка ван Аш (Франция) с 6:3, 7:5.