Нант е първият финалист за Купата на Франция

Нант е първият финалист за Купата на Франция през този сезон. "Канарчетата" победиха с минималното 1:0 Лион в сблъсъка между двата тима от 1/2-финала и така намериха място в битката за трофея. "Хлапетата" пък загубиха и последната надежда да завършат сезона с някакво отличие във витрината си.

Домакините бяха по-активният от двата отбора и създадоха доста положения пред вратата на Антони Лопеш. Те можеха да поведат още в 32-рата минута, но гол на Самюел Мутусами бе отменен заради засада.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

Все пак в 57-ата минута "канарчетата" успяха да стигнат до попадение. Людовик Блас засече центриране в наказателното поле и прати кълбото в мрежата за 1:0.

Така Нант се класира за 10-и път в историята си на финал за Купата на Франция, като ще опита да спечели трофея за 5-и път. Съперникът на "канарчетата" ще бъде определен в другия полуфинал, който противопоставя Анеси и Тулуза.

Снимки: Imago