Балкан свали Черноморец на земята след драма в Ботевград

Шампионът Балкан спря победната серия на Черноморец от 10 мача, надделявайки в Ботевград над бургазлии с 92:88 (13:16, 18:28, 28:20, 33:24).

Балкан продължава с актив 18-7, а Черноморец вече има 16 успеха и 10 загуби. Гостите водеха с 3 точки след началните 10 минути, а до края на първото полувреме се откъснаха с 44:31.

Състезателите на Черноморец доминираха в първите минути след почивката и натрупаха аванс от 17 точки, но ботевградчани успяха да намалят пасива си до 59:64 преди четвъртата част. Последва здрава битка до финалната сирена, като по-малко от 2 минути преди края и равенство 80:80 Павлин Иванов вкара кош и фаул. Резултатът бе равен – 85:85 при оставащи 32 секунди, Иванов отбеляза три наказателни удара. Мунис Туту реализира тройка за гостите, но пак на два пъти Павлин Иванов бе точен от наказателната линия и осигури победата за Балкан.

Мануел Суарес допринесе за успеха с 23 точки и 8 борби, докато Павлин Иванов отбеляза общо 17 точки.

За гостите Георги Боянов завърши с 22 точки и 5 борби. Черноморец почива в следващия кръг, а Балкан ще гостува на Ямбол на 9 април.