Рашфорд прекъсна лошата серия на Ман Юнайтед и върна "червените дяволи" в топ 4

Манчестър Юнайтед прекъсна негативната серия от три поредни срещи без победа и без отбелязан гол в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Брентфорд на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" надиграха напълно своя съперник, който в началото на сезона ги разгроми с 4:0 в Лондон, но стигнаха едва до един гол. Реализира го Маркъс Рашфорд в 27-ата минута. С този успех Манчестър Юнайтед се завърна в топ 4 с равен брой точки с Нюкасъл и три повече от отбора на Тотнъм, който е и с мач повече. За Брентфорд това бе едва второ поражение в последните 17 двубоя на отбора в първенството.

Ерик тен Хаг направи само една промяна в сравнение с двубоя с Нюкасъл, който неговият отбор загуби с 0:2. Джейдън Санчо се завърна в титулярния състав за сметка на Ваут Вегхорст, който седна на пейката. Това означаваше, че Маркъс Рашфорд трябва да действа на върха на атаката на домакините.

Мадс Рурслев пък стартира вместо Аарън Хики в тима на Брентфорд.

Двубоят започна със силен натиск на Манчестър Юнайтед, който доведе до четири корнера пред вратата на Рая в първите 11 минути. Бранителите на Брентфорд обаче се справиха с него и не позволиха на домакините да нанесат нито един точен удар в този период.

В 21-вата минута "червените дяволи" създадоха първата реална възможност. Фернандеш разтегли с диагонално подаване към Далот, който пусна надясно към Антони. Бразилецът върна топката в наказателното поле, а Мактомей стреля силно от около 17 метра, но кълбото профуча на сантиметри над напречната греда. Малко след това Антони стреля фалцово към далечния ъгъл от подобна дистанция, но топката премина встрани от целта.

В 27-ата минута поредното центриране от корнер бе изчистено от бранител на гостите, но топката стигна до Антони, който отново центрира в наказателното поле. Забитцер свали с глава, а Рашфорд засече от въздуха от границата на вратарското поле, вкарвайки 28-ия си гол от началото на сезона.

До почивката домакините продължиха да доминират напълно. Антони отправи още два опасни, но неточни удара, а Рая спаси изстрел на Рашфорд. Брентфорд така и не направи нищо интересно в атака преди почивката. Тони отправи първия удар за гостите чак в добавеното време на първата част, но топката премина доста над напречната греда.

В началото на втората част за малко грешка на Де Хеа не доведе до изравнителен гол. Испанецът се забави да отиграе с крак, Тони бързо скъси дистанцията до него и Де Хеа изрита топката в тялото му. За щастие на вратаря, кълбото премина встрани след рикошета.

В 56-ата минута сантиметри не достигнаха на Рашфорд да засече на далечната греда центриране на Антони и да удвои аванса на домакините.

Брентфорд започна да опитва да атакува по-опасно. В 68-ата минута резервата Шаде комбинира добре с Тони, който го изведе очи в очи с Де Хеа. Испанецът спаси, след което германецът връхлетя върху вратаря, който имаше нужда от лекарска помощ след сблъсъка.

До края Юнайтед започна да действа малко по-предпазливо, но и Брентфорд не успя да създаде друго положение.

Снимки: Gettyimages