Пацо Илиев и Иван Горанов са на 1/2-финал за Купата на Румъния

Университатя (Клуж) се класира на 1/2-финал за Купата на Румъния. Днес Пламен Илиев, Иван Горанов и компания победиха с 2:1 Херманщат в гостуването си от 1/4-финалите и така си осигуриха място в следващата фаза. Българският страж пази цял мач за гостите и получи жълт картон в края, а защитникът също бе на терена пълни 90 минути.

Херманщат пръв поведе в резултата в 41-вата минута чрез Баба Алхасан.

През втората част обаче Университатя направи пълен обрат. Първо Александру Кипчиу изравни в 51-вата минута, а след това Мамаду Тиам донесе успеха на гостите в 75-ата минута.

Така Университатя се класира на 1/2-финал в турнира, където ще има за съперник състава на УТА Арад.