Драма в края на Дерби д'Италия

Ювентус и Интер завършиха 1:1 в първия мач от полуфиналите в турнира за Купата на Италия. "Бианконерите" откриха в 83-ата минута с гол на Хуан Куадрадо, но буквално в последните секунди появилият се от пейката Ромелу Лукаку изравни от дузпа. По този начин "нерадзурите" избегнаха трета поредна загуба от Юве след двете поражения в Серия "А" през сезона и се разписаха за първи път в последните си 4 мача.

Интер имаше повече и по-чисти положения в двубоя, но беше близо до пореден провал, който почти сигурно щеше да доведе до оставката на Симоне Индзаги. Игра с ръка на Бремер в самия край на мача обаче даде възможност на Лукаку да се разпише от бялата точка и той не я пропусна. Нападателят изрази бурно радостта си получи червен картон, а след последния съдийски сигнал се стигна до сблъсъци между футболистите на двата отбора.

При победата над Верона (1:0) наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри даде почивка на част от титулярите, които днес се завърнаха в състава. Атаката водеше Душан Влахович, подкрепян от Анхел Ди Мария. По двата фланга действаха Хуан Куадрадо и Филип Костич, а тримата защитници пред Матия Перин бяха Данило, Бремер и Федерико Гати.

Интер отново беше без контузените Милан Шкриняр и Хакан Чалханоолу. В предни позиции този път започнаха Лаутаро Мартинес и Един Джеко вместо разочаровалите срещу Фиорентина Ромелу Лукаку и Хоакин Кореа. На вратата бе Самир Ханданович, а защитното трио съставиха Данило Д'Амброзио, Франческо Ачерби и Алесандро Бастони. В средата на терена се разчиташе на Николо Барела, Марсело Брозович и Хенрих Мхитарян

Гостите бяха по-активни в началните минути и организираха няколко интересни атаки, които създадоха напрежение пред вратата на Перин. Юве действаше по-предпазливо и използваше основно скоростта на фланговите си футболисти. След четвърт час добра възможност се откри пред Димарко, но Войчех Шчесни внимаваше. В средата на полувремето Ювентус поизравни притежанието на топката и на свой ред се опита да притисне съперника в неговата половина.

В 33-ата минута Интер пропусна най-чистото положение до момента. Джеко задържа топката с гръб към вратата и подаде на Мхитарян, който веднага продължи към Брозович. Хърватинът стреля по тревата, но Шчесни отново се намеси и запази нулевото равенство. Малко след това "нерадзурите" имаха претенции за дузпа, но след намесата на ВАР стана ясно, че Бремер не е играл с ръка в наказателното поле. В 37-ата минута Фаджоли центрира към Влахович, но неговият удар с глава не затрудни Ханданович.

Към края на първата част Интер отново взе инициативата. Димарко влезе на скорост в наказателното поле и стреля, но Бремер се хвърли на шпагат и изчисти в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Д'Амброзио, който обаче не успя да я насочи в очертанията на вратата и Ювентус оцеля. Домакините определено отстъпваха в средата на терена и не намираха начин да противодействат на фланговите атаки на Интер

Веднага след почивката нова комбинация между Фаджоли и Влахович завърши с удар с глава на сръбския национал, но топката премина над напречната греда. Последва нов период с надмощие на Интер, но липсваше прецизност при завършващото подаване в атаките на "нерадзурите". В 60-ата минута далечен удар на Мхитарян излезе в аут. В 64-ата арменецът се промъкна в пеналта и потърси далечния ъгъл, но отново малко не му стигна, за да открие резултата.

Алегри освежи състава си с включването на Федерико Киеза и Фабио Мирети на местата на Ди Мария и Фаджоли. За Интер се появиха Робин Госенс и Лукаку вместо Димарко и Джеко. Срещата продължи да върви при бавно темпо, което повече се нравеше на домакините. В 78-ата минута Рабио напредна опасно и намери Костич, но той центрира неточно. Секунди по-късно резервата Аркадиуш Милик не можа да засече топката след опит за удар на Куадрадо.

Защитата на Интер сякаш беше приспана и при следващия си шанс Куадрадо не сгреши. Топката малко случайно стигна до колумбиеца след центриране от левия фланг, той шутира по диагонала, а отчаяната намеса на Бастони не помогна - 1:0 в полза на Юве. До края имаше малко време, но гостите намериха начин да реагират. В 90-ата минута Лукаку шутира, но няколко играчи на Ювентус се хвърлиха в краката на белгиеца и го блокираха.

Същинската драма настъпи в добавеното време. След едно центриране Бремер докосна топката с ръка в наказателното поле и Давиде Маса отсъди дузпа за Интер. Лукаку показа здрави нерви и изравни, но след това беше изгонен заради начина, по който изрази радостта си. Напрежението продължи и след последния съдийски сигнал, в резултат на което червени картони получиха още Куадрадо и Ханданович.

Снимки: Gettyimages