Хебър с успешно начало срещу Берое в 1/4-финал №1

Действащите шампиони от Хебър (Пазарджик) стартираха отлично в плейофите на Efbet Супер Волей.

Момчетата на Камило Плачи биха категорично вкъщи Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) в първия мач от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в пълната с близо 1200 зрители зала “Васил Левски” в Пазарджик.

Така Хебър поведе с 1-0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 мача. Втората среща между двата тима е в петък (7 април) от 18,00 часа в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Началото на първия гейм беше равностойно до 3:3, след което Берое дръпна с 5:3 след пусната топка на разпределителя Константин Нечев и бомбен ас на Спас Байрев. Две грешки на Байрев - една от сервис и една в атака и 5:5. Двата тима отново продължиха равностойно до 7:7, след което гостите отново поведоха с 9:7 след страхотна блокада на Милослав Димов и нова пусната топка на Нечев. Разликата нарасна до 12:8 след две нови силни атаки и блокада на Байрев, което накара треньорът на шампионите Камило Плачи да вземе тайм-аут. Въпреки това, играта продължи точка за точка до 15:11. Последваха блок-аут на Тодор Алексиев и отлична блокада на Виктор Йосифов - 15:13 и прекъсване за Мирослав Живков и Берое. Независимо от това, нов блок на Йосифов и 15:14. Хебър дори стигна до равенство при 16:16 след отлична атака и ас на Трифон Лапков. Домакините дори излязоха напред в резултата при 19:17 след две силни контри на Якопо Масари и второ прекъсване за Мирослав Живков. Разликата леко нарасна до 22:19 след страхотен блок на Масари. В крайна сметка Хебър спокойно спечели гейма с 25:21 след страхотна контра на Алексиев.

И втората част стартира равностойно до 5:5, след което Хебър поведе с 8:5 при сервис на Тодор Алексиев. Поисканото прекъсване от страна на Мирослав Живков и Берое не даде резултат и последва нова отлична блокада на Виктор Йосифов за 9:5. Разликата продължи да расте до 12:6 след контра на Якопо Масари и блокада на Николай Николов. Преднината на шампионите стана 15:7 след нови две блокади на Трифон Лапков и Ники Николов. Домакините продължиха да играят спокойно и да контролират събитията на терена до 21:12 след ас на Алексиев, след което последваха силни минути за Берое, които намалиха до 22:18 при сервис на капитана Руси Желев, включително и ас. Все пак, Хебър затвори гейма в своя полза при 25:20 след сервис в аут на влезлия като резерва за Берое Иван Дамянов.

Третия гейм също започна напълно равностойно до 4:4, след което Хебър поведе с 6:4 след бърза атака през центъра на Виктор Йосифов и мощна контра на Тодор Алексиев. Сервис в аут на Трифон Лапков и пусната топка от страна на Стефан Иванов от гостите и 6:6. Шампионите дръпнаха отново с 9:6 след силни контри на Алексиев, Якопо Масари и Йосифов. Разликата нарасна до 12:8 след атака в аут на Спас Байрев и тайм-аут за Мирослав Живков. Преднината на "тигрите" стана 14:9 след нова отлична блокада на Николай Николов. Берое успя да намали изоставането си до 16:14 след грешка от сервис на Лапков и такава в атака на Алексиев, а след това до 17:16 след успешна контра на Милослав Димов. Това накара Камило Плачи да поиска тайм-аут за Хебър. Въпреки това, играта продължи точка за точка до 19:18, след което последваха блок-аут и блокада на Ники Николов - 21:18 и второ прекъсване за Мирослав Живков. Последва пореден блок, този път на Лапков и 22:18. В крайна сметка Хебър спечели гейма с 25:19 след успешна контра на Трифон Лапков и атака-пайп на Якопо Масари, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Хебър стана Якопо Масари с 14 точки (2 блока, 50% успеваемост в атака и 65% позитивно посрещане - +10) за победата. Тодор Алексиев (1 блок, 1 ас, 53% успеваемост в атака и 62% позитивно посрещане - +7) и Трифон Лапков (4 блока, 1 ас и 40% успеваемост в атака - +3) добавиха по 11 точки за успеха.

За тима на Берое Спас Байрев беше единственият с двуцифрен актив с 15 точки (1 блок, 2 аса и 39% успеваемост в атака - +2), а Стефан Иванов завърши с 9 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)

ХЕБЪР: Александър Туш 1, Трифон Лапков 11, Якопо Масари 14, Тодор Алексиев 11, Николай Николов 7, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Петър Каракашев)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 2, Спас Байрев 15, Стефан Иванов 9, Руси Желев 6, Алексей Землянко 3, Милослав Димов 4 - Мартин Иванов-либеро (Кирил Красневски 2, Мартин Делиев, Денимир Димитров)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto