Торино спря победната серия на Сасуоло

Сасуоло не успя да запише пета поредна победа в Серия "А". В домакинството си на Торино "неровердите" направиха 1:1 и останаха на точка зад състава на Иван Юрич в класирането. Андреа Пинамонти даде преднна на Сасуоло в 36-ата минута, но в средата на второто полувреме красив гол на Антонио Санабрия донесе равенството на "биковете".

Двата отбора започнаха агресивно. Доменико Берарди имаше ранен шанс да изведе Сасуоло напред, но Пер Шуурс се намеси в последния възможен момент и го спря. Пре другата врата акробатично изпълнение на Антонио Санабрия не завърши с гол. Парагваецът още веднъж беше близо до попадение след удар с глава, но топката закачи гредата.

Торино действаше с все повече самочувствие и Синго тества Андреа Консили, а удар на Неманя Радонич рикошира в играч на домакините и топката излезе в корнер. В 32-ата минута силен шут на сърбина срещна гредата. В 36-ата Ваня Милинкович-Савич се справи с изстрел на Берарди, но при добавката Пинамонти откри в полза на Сасуоло.

В началото на второто полувреме попадение на Сасуоло беше отменено заради засада, а Торо успя да изравни в 66-ата минута. Санабрия се оказа на точното място и с глава засече топката след подаване на Валентино Лазаро за 1:1. "Биковете" бяха близо до пълен обрат малко по-късно, но Радонич от чиста позиция шутира в аут.

След този резултат Торино има еднакъв актив от домакинствата и гостуванията си през сезона - по 19 точки. В следващия кръг отборът ще посрещне Рома, а Сасуоло ще гостува на Верона.

Снимки: Gettyimages