Конте го няма, но проблемите на Тотнъм остават

Тотнъм изпусна спечелен мач при гостуването си на Евертън от 29-ия кръг на Премиър лийг. В първия си мач след уволнението на Антонио Конте "шпорите" стигнаха само до 1:1 на "Гудисън Парк", макар че водеха в резултата и имаха човек повече. Попадението на Хари Кейн от дузпа в 68-ата минута се оказа недостатъчно за трите точки, защото в заключителните секунди на редовното време бомбен шут на Майкъл Кийн закова топката в мрежата зад Юго Лорис и Евертън се добра до ценно равенство, след което се намира над зоната на изпадащите.

Днешният резултат върна Тотнъм в топ 4. Лондончани събраха 50 точки, колкото имат още Нюкасъл и Манчестър Юнайтед. Съставът на Кристиан Стелини обаче трябва много да съжалява, че отново, както и срещу Саутхамптън преди две седмици, позволи да бъде притиснат в последните минути и защитата не издържа.

Възстановеният Юго Лорис се завърна на вратата на Тотнъм, а Деян Кулушевски и Хюн-Мин Сон помагаха на Хари Кейн в предни позиции. Тримата в защитата на "шпорите" бяха Кристиан Ромеро, Ерик Дайър и Клеман Лангле.

За Евертън на върха на атаката започна Демарай Грей, а по фланговете действаха Дуайт Макнийл и Алекс Иуоби

Първата интересна ситуация беше в полза на "карамелите", но фалцовият удар на Грей премина встрани от вратата. В 9-ата минута Кейн се обърна в наказателното поле и нанесе изстрел, но Майкъл Кийн бе заел добра позиция и изчисти. Малко по-късно бранителят на Евертън се включи в атака на своя отбор и шутира от въздуха, но топката излезе в аут.

Хари Кейн пропиля още една добра възможност в 16-ата минута, когато засече с глава центриране от левия фланг и малко не му стигна да открие резултата. Иван Перишич и Педро Поро бяха доста активни за Тотнъм по крилата, но домакините бяха взели мерки и не им позволяваха да пробиват. Евертън пресираше агресивно и на моменти това водеше до грешки при разиграването на "шпорите".

До почивката съперниците отправиха само по един точен изстрел, но второто полувреме беше по-интересно. В 50-ата минута Педро Поро опита неуспешно да изненада Джордан Пикфорд от далечна дистанция. Евертън не допускаше да бъде притиснат в половината си, но в 58-ата минута глупава постъпка на Абдулай Дукуре усложни неимоверно задачата на "карамелите". Опитният халф се сдърпа с Хари Кейн, след което го удари в лицето и логично получи директен червен картон.

Тотнъм бързо се възползва от численото си предимство. Кристиан Ромеро изпревари Майкъл Кийн в наказателното поле и беше спънат от бранителя на Евертън. Кейн показа здрави нерви и превърна дузпата в гол. След попадението обаче лондончани се върнаха твърде назад и позволиха на Евертън да изсипва центрирания пред Лорис. В 75-ата минута французинът се намеси и изби в корнер хубав удар на Грей.

Тотнъм все повече се огъваше, а резервата Лукас Моура престоя на терена само шест минути, преди да бъде изгонен. Бразилецът влезе остро в крака на Майкъл Кийн и "шпорите" също трябваше да доиграят мача с 10 човека. В последните секунди именно Кийн се превърна в герой за Евертън и изкупи вината си за дузпата. Защитникът получи много свободно пространство пред наказателното поле и със свиреп шут не остави шансове на Лорис - 1:1.

Снимки: Gettyimages