Кьолн и Борусия (Мьонхенгладбах) разделиха точките в равностоен двубой

Кьолн и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно 0:0 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима изиграха сравнително равностоен мач спрямо очакваните попадения и притежанието на топката, макар домакините да отправиха повече точни изстрели.

Първото положение в двубоя дойде на сметката на “жребчетата” още 11-ата минута, когато Куадио Коне пое в наказателното поле, но стреля над вратата. До края на първата част на свой ред домакините пропуснаха две положения. Първо Флориан Кайнц стреля опасно от фал, а впоследствие и Ерик Мартел нацели напречната греда, но след намеса на стража на гостите.

Подопечните на Даниел Фарке започнаха по-добре второто полувреме и можеха да отбележат на два пъти. Първо Маркъс Тюрам получи отлично подаване, но стреля покрай вратата. Малко след това и Флориан Нойхаус засече добро центриране към себе си, но този път топката премина покрай другия стълб на вратата на домакините.

С разделянето на точките Борусия (Мьонхенгладбах) събра 32 точки от 26 мача и заема десетото място в класирането. “Козлите” от своя страна са 13-и в подреждането с 28 пункта.

Снимки: Gettyimages