Лацио надви Антов и компания и се затвърди на второто място

Отборът на Лацио записа победа с 2:0 като гост на Монца в двубой от 28-ия кръг на Серия "А". Българският национал Валентин Антов се появи като резерва за домакините във втори пореден мач, като в 59-ата минута влезе в игра на мястото на Марлон.

„Орлите“ поведоха още с първия си точен удар, като това стана в 13-ата минута. Тогава Матия Дзакани пусна пас в наказателното поле, който не беше изчистен от противниковата отбрана и така Педро Родригес стигна до топката и я прати в мрежата със своя шут. Другото попадение в срещата беше отбелязано в 56-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич се разписа от пряк свободен удар.

С този успех Лацио се затвърди на второто място в класирането, събирайки 55 точки или с пет повече от третия Интер. Монца остана на 13-ата позиция с 34 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages