Уест Хам постигна значима победа срещу Саутхамптън и излезе от опасната зона

Уест Хам спечели изключително важна победа в борбата си за оцеляване и надделя с 1:0 в домакинството си на Саутхамптън. Единственото попадение в двубоя бе дело на Наиф Агер и падна още в 25-ата минута.

Първото добро положение в срещата бе на сметката на гостите в 18-ата минута, когато Тио Уолкът се измъкна зад отбраната и стреля, но топката премина покрай вратата. Уест Хам излезе успя да вкара попадение само няколко минути след това, когато първо Джаред Боуен бе фаулиран от Чалета-Цар край тъчлинията, макар да останаха сериозни съмнения около това отсъждане. Впоследствие именно той центрира в наказателното поле и Наиф Агер прати топката в мрежата зад Гавин Базуну. Страничният съдия вдигна флага, а преглеждането на ситуацията с ВАР отне доста време, тъй като голямото скупчване от футболисти направи доста сложно отсъждането от реферите пред екраните. Те обаче в крайна сметка решиха, че Агер е бил в редовна позиция и попадението на Агер, което бе и първо за него на сметката му за “чуковете”, остана.

Само минута след това беразбирателство в отбраната на домакините даде възможност на Ромен Перо да стреля опасно, Фабиански обаче спаси. Домакините на свой ред получиха две добри възможности да удвоят резултата в своя полза в края на първта част. Първо в 38-ата минута Тило Керер намери Бенрама в предни позиции, но неговият удар отиде над напречната греда. Боуен пък получи кълбото в допълнителното време в наказателното поле, но нацели гредата.

64-ата минута Саутхамптън не успя да се възползва от две отлични положения за попадение, но Фабиански на два пъти отрази много опасни удари и спаси вратата си. Саухамптън имаше нова отлична възможност пет минути преди края на редовното време, когато отново полският вратар успя да отклони в горната греда удар на Пол Онуачу и да предотврати попадение, като по този начин съхрани трите точки за своя тим.

С тази победа Уест Хам събра 27 точки след точно толкова двубои и успя да се изкачи на 14-ата позиция в подреждането, но продължава да е само на точка от опасната зона. Именно на нейното дъно са “светците”, които имат 23 пункта от 23 точки.

Снимки: Gettyimages