Финалната серия в НВЛ за жени по БНТ 3

Българската федерация по волейбол публикува програмата по дати и часове за финалана серия от българското волейболно първенство за жени, в която в спора за титлата един срещу друг се изправят отборите на Марица Пловдив и ЦСКА.

"Жълто-сините" гледат уверено към своята девета поредна шампионска титла, а в полуфиналите се справиха безпроблемно със състава на Славия 2017 след два успеха - с 3:0 и 3:1.

В същото време пък "червените" записаха две чисти победи над тима на Казанлък Волей и по този начин затвърдиха отличните си изяви през сезона с класиране за своя първи финал от сезон 2013/14 насам.

По-рано през този сезон Марица Пловдив и ЦСКА вече се срещнаха на два пъти в първенството, като си размениха по една победа, но тази на "армейците" в началото на февруари имаше по-особена стойност, тъй като сложи край на серията на пловдивчанки от 145 успеха в българския шампионат.

Седмица по-рано пък "жълто-сините" бяха надиграли с категоричното 3:0 този съперник във финала на турнира за Купата на България по волейбол за жени.

Първият сблъсък от спора за шампионската титла у нас между Марица и ЦСКА ще бъде следващият четвъртък (6 април) от 18.00 часа в Пловдив. Три дни по-късно, на 9 април, от 16.00 часа "червените" посрещат действащите шампионки в своята зала "Васил Симов", а при нужда третият мач ще бъде отново в Пловдив на 12 април от 18.00 часа. Във финалната серия се играе до две победи от три срещи, а всички мачове ще може да проследите на живо в ефира на БНТ 3.