Изключителен Алекс Николов очарова Италия! 19-годишният национал заби 22 точки (8 аса)

Младият български национал Александър Николов очарова цяла Италия.

19-годишният български волейболист заби 22 точки (8 аса, 45% ефективност в атака, 29% позитивно и 62% позитивно посрещане - +12) и имаше огромна заслуга шампионът Кучинс Лубе (Чивитанова) да обърне като гост УитЮ (Верона) с 3:1 (20:25, 25:23, 28:26, 26:24) в 1/4-финал №4, който се игра пред 5200 зрители в “Pala Agsm AIM” .

Напълно заслужено Алекс Николов бе избран за MVP.

Така Лубе изравни серията на 2-2 победи, след като след първите два мача изоставаше с 0-2 успеха.

Кой от двата отбора ще се класира на полуфинал ще стане ясно на 8 април, когото Лубе приема Верона в решаващия мач №5.

Ключов момент в мача бе края на третата част, в която Верона поведе с 24:20 и имаше 4 геймбола. Марлон Янт Ерера заби 2 поредни аса за Лубе, а след това Иван Зайцев изравни резултата с мощна атака за 24:24. При следващите две разигравания Максим Сапожков и Рок Можич атакуваха в аут и Лубе спечели гейма с 26:24.

Победителят от този 5-и двубой ще се класира на полуфинал.

Алекс Николов и в този двубой игра отлично като диагонал на разпределителя и постигна 14 точки в атака от 31 вдигнати топки. На начален удар обаче игра изключително и заби 8 аса от 22 сервиса като допусна само 4 грешки и записа 9 брейк точки.

Все пак на младият български волейболист се наложи да посрещне 5 точки и записа 20% перфектно и 80% позитивно посрещане.

Звездата на Лубе Иван Зайцев за втори пореден мач игра като посрещач и добави 17 точки (1 ас, 52% ефективност в атака - +5).

Кубинецът Марлон Янт Ерера се отличи също със 17 точки (3 аса, 2 блока, 55% ефективност в атака, 27% позитивно и 36% позитивно посрещане - +6).

Националът Алекс Грозданов игра изключително силно цял мач Верона и записа 7 точки (2 аса, 1 блок, 100% ефективност в атака - -1).

Българският централен блокировач изпълни 19 начални удара, от които постигна 2 аса и сгреши 3.

Най-резултатен в мач стана малиецът Нумори Кейта с 25 точки (3 аса, 2 блока, 54% ефективност в атака, 28% перфектно и 50% позитивно посрещане - +10).

Бившият руски диагонал на родния Монтана Максим Сапожков добави 21 точки (1 ас, 2 блока, 55% ефективност в атака - +8).

Словенецът Рок Можич се отличи с 19 точки (1 ас, 2 блока, 47% ефективност в атака, 37% перфектно и 60% позитивно посрещане - +4) за водения от Радостин Стойчев тим.

УИТЮ (ВЕРОНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВЕТАНОВА) 1:3 (25:20, 23:25, 26:28, 24:26)
ВЕРОНА: Лука Спирито, Максим Сапожков 21, Нумори Кейта 25, Рок Можич 19, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 7, Леандро Моска 3 - Марко Гаджини-либеро (Лоренцо Кортезия, Джулио Магалини, Рафаел Де Оливейра, Андреа Дзаноти)
Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
ЛУБЕ: Лучано Де Чеко 3, АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ 22, Иван Зайцев 17, Марлон Янт Ерера 17, Бартелеми Шинениези 8, Симоне Анцани 4 - Фабио Балазо-либеро (Габриел Гарсия Фернандес 1, Франческо Д’Амико-либеро, Енрико Диамантини, Матия Ботоло 3)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.