Алонсо Лопес взе полпозишъна в Мото2 с рекорд

Алонсо Лопес спечели квалификацията в Мото2 за Гран При на Аржентина с бърза обиколка в самия край на сесията, като преди това спря в бокса нова задна гума. По-рано през деня Лопес беше най-бърз на все още мократа писта, а в квалификацията той и екипът му решиха да рискуват в последните 3 минути с нова гума.

Лопес оживено сочеше задната гума за смяна на механиците си, а в това време на трасето колегите му записваха все по-добри и по-добри обиколки.

Биндър спечели спринта от 15-о място на старта

Когато се върна на пистата Лопес вече беше потънал до 18-ото място, но с рекордна обиколка и с огромно наваксване в последния сектор той записа първи си полпозишън от Валенсия през миналата година.

Алекс Маркес с първи полпозишън в MotoGP

С време 1.42,272 минути той постави нов рекорд на трасето, но преследвачите му завършиха на малки разлики от най-доброто постижение.

Сасаки спечели втора поредна квалификация в Мото3

Втори и трети останаха Арон Канет и Сомикат Чантра, а победителят от първия кръг този сезон Педро Акоста утре ще стартира от пета позиция на втора редица.